Sadarbība

Baltijas partneri tiekas Rīgā, lai pārrunātu sadarbību

4.-5 novembrī BHRS Rīgā organizēja tikšanos ar Baltijas sadarbības partneriem – Igaunijas Cilvēktiesību centru, NVO tiesību institūtu (Lietuva) un Cilvēktiesību balss (Lietuva), lai kopīgi izvērtētu paveikto pie cilvēktiesību zināšanu novērtēšanas rīka – OKAT – ieviešanas.

Zināšanu novērtēšanas rīks un tajā ievietotie pirmie cilvēktiesību testi jau pieejami tiešsaistē ikvienam interesentam. Rīka mērķis ir dot iespēju Cilvēktiesību gida lietotājiem novērtēt apgūtās zināšanas cilvēktiesībās. Tuvākajā laikā OKAT tiks papildināts ar jauniem publiski pieejamiem cilvēktiesību testiem, kā arī piedāvāts institucionālajiem partneriem, kas īsteno cilvēktiesību izglītības programmas.

Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Baltijas partneriem un ar Nordplus pieaugušo izglītības programmas atbalstu. 

Tāpat 2019. gada septembrī tika uzsākta Erasmus+ Stratēģiskās partnerības projekta “Inovatīva un ilgtspējīga cilvēktiesību izglītība — ceļš uz atbildīgu un iekļaujošu sabiedrību un labu pārvaldību” īstenošana. Šī projekta ietvaros BHRS sadarbojas ar minētajiem Baltijas valstu partneriem, kā arī Bulgārijas Helsinki komiteju. Tikšanās laikā Rīgā tika pārrunāti šīs stratēģiskās sadarbības uzsākšanas jautājumi.