2024. gada 27. un 28. augustā BHRS Rīgā uzņēma partnerus no ES Austrumu partnerības valstīm - Gruzijas, Moldovas, Ukrainas un Armēnijas, lai piedalītos Cilvēktiesību gida seminārā.
2024. gada jūnijā BHRS ar LR Ārlietu ministrijas atbalstu ir uzsākusi projekta “Cilvēktiesību gids - cilvēktiesību izglītība tiesiskuma un demokrātisko vērtību ievērošanas stiprināšanai” īstenošanu. Projekta mērķis ir atbalstīt un paplašināt Cilvēktiesību gidu Ukrainā, Moldovā, Gruzijā un Armēnijā.
BHRS jau kopš 2022. gada ievieš Cilvēktiesību gidu Gruzijā, Moldovā un Ukrainā, un BHRS ļoti priecājas pieaicināt jaunu valsti - Armēniju, kur par Gida izstrādi būs atbildīga Armēnijas partnerorganizācija “Europe in Law NGO”. Projekta ietvaros Armēnijā tiks ieviests Gids - tiešsaistes, uz sabiedrību orientēta, universāla un viegli lietojama cilvēktiesību izglītības un pašpalīdzības platforma.
Projekta ietvaros Gruzijas, Moldovas un Ukrainas Gidi, kas sabiedrībai pieejami kopš 2023. gada novembra, tiks papildināti ar jaunām tēmām, testiem, tiesībām un tiesu praksi, pievēršoties problemātiskākajiem un aktuālākajiem cilvēktiesību jautājumiem.
Seminārā piedalījās projekta partneri no Kyiv Human Rights Hub (Ukraina), Human Rights Embassy (Moldova), Georgian Foundation for the Support of Legal Education of GYLA (Gruzija) un Europe in Law (Armēnija), kas nodrošinās Gida satura pielāgošanu un Gida ieviešanu savās valstīs. Semināru koordinēja un vadīja Baltic Human Rights Society izpilddirektore Agnese Koligina, vadošā pētniece Arina Melse un Gida tīkla vadītājs Eitvydas Zurba.
Darba grupas pirmā diena sākās ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas Attīstības sadarbības departamenta trešā sekretāra Paula Gailīša uzrunu. Partneri pārrunāja Gida attīstību visās tīkla valstīs, plānoja projekta aktivitātes tuvākajā nākotnē un diskutēja par izplatīšanu. Projektu un komunikācijas koordinatore Elīna Rancāne pievienojās diskusijā par nākotnes kampaņu vīziju sociālajos medijos.
Pirmā diena noslēdzās ar vizīti Latvijas Republikas Ārlietu ministrijā, kur partnerus uzņēma Ekonomisko attiecību un attīstības sadarbības politikas departamenta direktore Egita Lase un citi kolēģi no ministrijas, piedaloties arī asociētā partnera Rīgas Juridiskās augstskolas direktorei Ievai Rācenājai. Partneriem bija iespēja dalīties informācijā par cilvēktiesību situāciju savās valstīs un apspriest Cilvēktiesību gida attīstību un plašākas izmantošanas iespējas.
Otrajā dienā partneri darba grupas ietvaros apsprieda dažādus praktiskus aspektus, kas saistīti ar Gida ieviešanu partnervalstīs: pētniecības plānus, satura izstrādi un Gida izmantošanu izglītības programmās.
Projektu finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Ārlietu ministrija programmas “Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība” ietvaros. Projekta īstenošanu kā asociētie partneri atbalsta Latvijas Republikas Tiesībsargs, Rīgas Juridiskā augstskola, 2022. gada Nobela miera prēmijas laureāts – Ukrainas organizācija Center for Civil Liberties, Moldovas Tiesībsargs un Moldovas Līdztiesības padome un Gruzijas Grigol Robakidze Universitāte.