Cilvēktiesību izglītība

Cilvēktiesību Gida kampaņas sabiedriskajā transportā Slovēnijā, Igaunijā un Lietuvā

Cilvēktiesību gids ir tiešsaistē pieejama informācijas, izglītības un pašpalīdzības platforma, kas palīdz izprast dažādās dzīves situācijās aktuālās cilvēktiesības. Tās mērķis ir palīdzēt iedzīvotājiem izprast cilvēktiesības dažādās dzīves situācijās, skaidrojot tās caur tēmām. Gids ne tikai palīdz iepazīt cilvēktiesības un izprast to pamatjautājumus, bet arī novērtēt, vai radies iespējams cilvēktiesību pārkāpums un kā rīkoties.

Lai informācija par Cilvēktiesību Gidu sasniegtu plašāku sabiedrību, tai skaitā sabiedrības locekļus, kam Gids varētu būt īpaši noderīgs, tiek izmantoti dažādi publicitātes kanāli. Ar šādu mērķi 2021. gada oktobrī un novembrī un 2022. gada janvārī tika rīkotas Gida izplatīšanas kapmaņas sabiedriskajā transportā Slovēnijā, Igaunijā un Lietuvā.

Kampaņa Slovēnijā tika organizēta septiņās pilsētās - Ļubļanā, Mariborā, Kranjā, Novo mesto, Koperā, Novo Goricā un Morska Sobota. Vides lielo plakātu kampaņa Slovēnijā notika neilgi pēc Gida darbības atklāšanas un ilga septiņas dienas. 

Igaunijā vides kampaņa tika organizēta Tartu un Tallinā un ilga septiņas dienas. Plakāti tika izvietoti autobusu pieturās un gaismas stendos ar mērķi popularizēt Cilvēktiesību Gidu.  

Lietuvā vides kampaņa ilga divas nedēļas un tika organizēta Viļņā un Kauņā. Plakāti bija izvietoti sabiedriskā transporta pieturvietās un tie tika papildināti ar sociālo mediju kampaņu. Sociālā kampaņas "Kur uzzināt par savām tiesībām?" ietvaros sabiedrības locekļi tika aicināti nofotografēties pie vides plakātiem un nopublicēt fotogrāfijas savos sociālo tīklu kontus ar mirkļbirku #kurrastisavoteises.