Gidā ir pievienota jauna tēma par cilvēku tirdzniecību. Šī tēma palīdzēs noskaidrot, kas ir cilvēku tirdzniecība, kā jāveic kriminālprocess cilvēku tirdzniecības gadījumos un kādi ir valsts piedāvātie un finansētie sociālās rehabilitācijas pakalpojumi cilvēku tirdzniecības upuriem.
Cilvēku tirdzniecības tēmu veido trīs galvenās sadaļas:
1) “Kas ir cilvēku tirdzniecība?” ir izskaidrots, kas ir cilvēku tirdzniecība un kā to atpazīt, kādi ir cilvēku tirdzniecības veidi un kā cilvēku tirdzniecība ietekmē cilvēktiesības.
2) “Kriminālprocess cilvēku tirdzniecības lietās” tiek izskaidrots, kā notiek kriminālprocess cilvēku tirdzniecības gadījumā un kādas ir jūsu kā cilvēku tirdzniecības upura tiesības.
3) “Sociālās rehabilitācijas pakalpojumi cilvēku tirdzniecībā cietušajiem” tiek izklāstīts atbalsts un aizsardzība, ko cilvēku tirdzniecības upuriem sniedz valsts. Šajā sadaļā aplūkotas tiesības saņemt finansiālu kompensāciju gan par cietušajiem nodarīto materiālo kaitējumu, gan morālajām ciešanām, kā arī tiesības uz sociālās rehabilitācijas pakalpojumiem cietušajiem bērniem, ES pilsoņiem un trešo valstu pilsoņiem.
Cilvēktiesību gids ir sabiedrībai tiešsaistē brīvi pieejama cilvēktiesību izglītības un pašpalīdzības platforma. Tās mērķis ir palīdzēt cilvēkiem izprast cilvēktiesības dažādās situācijās, skaidrojot tās ar tēmu palīdzību. Tās mērķis ir palīdzēt iedzīvotājiem izprast cilvēktiesības dažādās dzīves situācijās, skaidrojot tās caur tēmām. Gids ne tikai palīdz iepazīt cilvēktiesības un izprast to pamatjautājumus, bet arī novērtēt, vai radies iespējams cilvēktiesību pārkāpums un kā rīkoties. Gids ir arī vērsts uz profesionāliem lietotājiem, kuru darba pienākumi saistīti ar cilvēktiesību piemērošanu. Tas kalpo arī par palīglīdzekli cilvēktiesību apguvē studentiem un cilvēktiesību pasniedzējiem.
Cilvēktiesību gidā aplūkotas arī tādas tēmas kā vardarbība ģimenē, taisnīga tiesa, kā arī citas tēmas par aktuāliem jautājumiem. Gidā ir sniegta arī informācija par institūcijām un organizācijām, kas aizsargā cilvēktiesības Latvijā un Eiropā, jo īpaši skaidrojot, kā indivīdi var vērsties pēc palīdzības.
Cilvēktiesību gids ir tapis ar Nīderlandes Karalistes ārlietu ministrijas, Nīderlandes Karalistes vēstniecības Latvijā, Ziemeļu Ministru padomes izglītības programmas Nordplus, Eiropas Savienības Erasmus+ programmas, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas un Aktīvo Iedzīvotāju fonda finansiālu atbalstu.