Konkurss

Noslēdzies cilvēktiesību rakstu konkurss "Ļauj cilvēktiesībām runāt!"

Šī gada vasarā Baltic Human Rights Society un portāls cilvēktiesības.info sadarbībā ar Tiesībsarga biroju rīkoja rakstu konkursu “Ļauj cilvēktiesībām runāt!”. Konkurss tika rīkots ar mērķi aicināt tiesību zinātņu studentus un jaunos speciālistus iestāties par cilvēktiesībām un to aktuālajiem jautājumiem Latvijai un piesaistīt jaunus autorus un reportierus sadarbībai ar cilvēktiesības.info portālu.

Tiesībsargs Juris Jansons, BHRS vadošā pētniece Arina Melse, Valērija Ruta Hartmane, tiesībsarga vietniece Ineta Piļāne, Hannelora Voiciša, BHRS Komunikāciju koordinatore Elīna Rancāne, Paula Kellija, BHRS izpilddirektore Agnese Koligina-Balode.

Cilvēktiesības.info portāla pamatideja ir informēt par Latvijai nozīmīgiem cilvēktiesību jautājumiem nacionālā, reģionālā un starptautiskā mērogā. Portāla mērķis ir veicināt interesi un izpratni par aktuāliem un vispārīgi svarīgiem cilvēktiesību jautājumiem un tas ir domāts plašam lietotāju lokam: gan publiskajā, gan privātajā sektorā strādājošiem profesionāļiem, kuri ikdienā saskaras ar cilvēktiesību piemērošanu, žurnālistiem, noteiktu jomu studentiem, kā arī sabiedrībai kopumā. Portāla primārais fokuss ir cilvēktiesību jautājumi, kas vai nu tieši attiecas uz Latviju vai varētu tai būt vispārīgi svarīgi kā nozīmīgi jaunumi cilvēktiesību jomā. Taču tas var aptvert arī plašākus jautājumus, kas saistīti ar tiesiskumu un demokrātiju, ja tie ietver kādu cilvēktiesību elementu. 

Izvērtējot darbus, tika ņemta vērā tēmas aktualitāte Latvijas kontekstā, aktualitāte pašreizējo starptautisko notikumu kontekstā, temata izklāsta skaidrība, tiesību avotu un to analīzes precizitāte, kā arī valodas un interpunkcijas lietojums. Konkurss izraisīja plašu interesi un tika saņemti dalībnieku raksti par dažādām aktuālām cilvēktiesību tēmām.

Konkursā pirmo vietu un naudas balvu 150 eiro vērtībā ieguva Paula Kellija ar rakstu "Digitālo pakalpojumu akts: dezinformācija un vārda brīvība", otro vietu un naudas balvu 100 eiro vērtībā saņēma Hannelora Voiciša ar rakstu "Eiropas Komisijas pieņemtais priekšlikums paredz arī kibervardarbības pret sievietēm un meitenēm apkarošanu", bet trešo vietu un naudas balvu 50 eiro vērtībā, kā arī tiesībsarga atzinību ieguva Valērija Ruta Hartmane ar rakstu "Paliatīvā aprūpe Latvijā starptautiskajā un nacionālajā obligāciju tvērumā". Publikācijas iespēju ieguva arī Lāsma Mazūre ar rakstu "Sievietes žurnālistes galvenais izaicinājums – drošība?" 

Konkursa apbalvošana norisinājās 9. septembrī Tiesībsarga birojā, klātesot konkursa laureātiem, tiesībsargam un Tiesībsarga biroja pārstāvjiem, kā arī portāla Baltic Human Rights Society un cilvēktiesības.info radošajai komandai. 

Konkursu finansiāli atbalstīja Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, kā arī EEZ/Norvēģijas grantu programma.

Raksti ir lasāmi cilvēktiesības.info portālā!