Cilvēktiesību izglītība

Noslēdzies Cilvēktiesību gida pirmais lekciju cikls

Baltic Human Rights Society un Rīgas Juridiskā augstskola sadarbojās, organizējot lekciju ciklu cilvēktiesībās profesionālajām mērķa grupām, kuru darbs saistīts ar cilvēktiesību piemērošanu.

Cilvēktiesības ir būtisks tiesību sistēmas aspekts, un tās ir ļoti svarīgas taisnīguma un vienlīdzības veicināšanai. Baltic Human Rights Society un Rīgas Juridiskā augstskola ir apņēmušās nodrošināt izglītību un resursus dažādu jomu profesionāļiem, lai palīdzētu viņiem izprast un īstenot cilvēktiesību principus savu darbu ietvaros.

Šī lekciju cikla galvenie mērķi ir sniegt vērtīgu ieskatu un praktisku informāciju par cilvēktiesībām juridiskās jomas profesionāļiem, izglītot apmeklētājus par konkrētiem cilvēktiesību aspektiem un radīt iespēju dalībniekiem iesaistīties diskusijā un uzdot jautājumus nodarbību laikā.

Katra ikmēneša lekcija tikai veltīta konkrētam cilvēktiesību aspektam. Marta sākumā norisinājās pirmā lekcija par aizstāvības tiesībām Eiropas Savienības tiesībās. Tai sekoja otrā lekcija par izteiksmes brīvību un to aizsardzību interneta vidē. Aprīlī norisinājās trešā lekcija par to kā aizsargāt pamattiesības Satversmes tiesā. Savukārt, jūnija sākumā lekciju cikls noslēdzās ar lekciju par starptautiskajām aktualitātēm migrācijas jomā.

Lekcijas vadīja pieredzējuši jomas profesionāļi: Ilze Tralmaka, Lolita Buka, Kristaps Tamužs un Baiba Kiršteina. Cikla laikā lekcijās piedalījās vairāk nekā 600 dalībnieki. 

Katru mēnesi lekcijas tēma tika atspoguļota Cilvēktiesību gida sociālo mediju profilos:
-    Februāris - Taisnīga tiesa
-    Marts - Izteiksmes brīvība
-    Aprīlis - Cilvēktiesību institūcijas
-    Maijs - Migrācija un patvērums

Aicinām aplūkot Cilvēktiesību gida sociālo mediju profilus:

Cilvēktiesību gids Instagram
Cilvēktiesību gids Facebook

Cilvēktiesību gidu veido nevalstiskā organizācija Baltic Human Rights Society sadarbībā ar partnerorganizācijām. To finansiāli atbalsta  Ziemeļu Ministru padomes izglītības programma Nordplus, Eiropas Savienības Erasmus+ programma un Aktīvo Iedzīvotāju fonds, un tam piešķirta Latvijas Republikas tiesībsarga un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas patronāža.