Starptautisks projekts

Cilvēktiesību gids tiek atklāts Moldovā

Šā gada 23. novembrī Cilvēktiesību Gids tika atklāts Moldovā ar Gida prezentāciju Summit Events konferenču centrā Kišiņevā. Pasākums pulcēja dalībniekus no valsts cilvēktiesību institūcijām, ministrijām, universitātēm, bibliotēkām, cilvēktiesību organizācijām, kā arī juristus un diplomātus.

Atklāšanas pasākumā uzrunas sniedza vairāki sadarbības partneri, tostarp Latvijas Republikas vēstnieks Moldovā Edgars Bondars, Moldovas Republikas tiesībsarga vietniece Oksana Gumennaja un HRE direktore Lela Metreveli. Viņi uzsvēra Cilvēktiesību Gida nozīmi sabiedrības locekļu ikdienas dzīvē. Pasākumā ar uzrunām piedalījās arī Moldovas Līdztiesības padomes loceklis Jevgēņijs Aleksandrovičs Golosceapovs un Baltic Human Rights Society izpilddirektore Agnese Koligina.

Cilvēktiesību Gids Moldovā ir daudzvalodu resurss, kas pieejams rumāņu, krievu un angļu valodās. Gids septiņas galvenās tēmas, kā arī ar tām saisdtītus zināšanu pārbaudes testus un tiesību aprakstus:

  1. Kas ir cilvēktiesības?
  2. Cilvēktiesību iestādes
  3. Organizācijas, kas var palīdzēt
  4. Tiesas un taisnīga tiesa
  5. Ieslodzījuma iestādes
  6. Diskriminācija
  7. Ģimene

Eksperti, kas piedalījās Cilvēktiesību Gida Moldovā izstrādē, iepazīstināja pasākuma dalībniekus ar katru tēmu, sniedzot detalizētu informāciju un risinājumus ikdienas situācijām.

Pasākuma tiešraides un ziņu reportāžas par pasākumu nodrošināja divi televīzijas kanāli - Realitatea TV un Jurnal TV. Moldovas Tiesībsarga birojs, Latvijas Republikas vēstniecība Moldovā, un publisko tiesību zinātņu bibliotēka izteica atzinību un atbalstu, publicējot rakstus par Cilvēktiesību Gida atklāšanu Moldovā. Human Rights Embassy un Baltic Human Rights Society aktīvi dalījās ar informāciju un atspoguļojumu sociālajos tīklos, sniedzot detalizētāku ieskatu par pasākuma nozīmi un veicinot tā atpazīstamību.

Cilvēktiesību Gids Moldovā ir daļa no Eiropas Cilvēktiesību izglītības platformas, kas piedāvā tiešsaistes resursus un sadarbības iespējas cilvēktiesību jomā. Gids jau ir pieejams Eiropas 10 valstīs, un tagad arī Moldovā. Gida ieviešana apstiprina Moldovas apņemšanos celt cilvēktiesību kultūru un labu pārvaldību Moldovā. Cilvēktiesību Gids Moldovā ir solis uz priekšu, paplašinot cilvēktiesību izpratni un veicinot pilsonisko līdzdalību. Cilvēktiesību Gids ir pieejams vietnē humanrightsguide.md, kā arī kopējā Eiropas platformā humanrights.guide.

Cilvēktiesību Gidu Moldovā izveidojušas nevalstiskās organizācijas Baltic Human Rights Society un Human Rights Embassy Moldova ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas finansiālu atbalstu attīstības sadarbības projekta “Iekļaujoša cilvēktiesību izglītība – ceļš uz labu pārvaldību un demokrātisko līdzdalību” ietvaros.
 
Papildus informācija un atbalsts:
Latvijas vēstniecības Moldovā Facebook ieraksts;
Human Rights Embassy Facebook ieraksts;
Human Rights Guide Facebook ieraksts;
Tiešraide no atklāšanas pasākuma no Realitatea TV;
Gida prezentācijas pasākuma ziņu atspoguļojums Jurnal TV!