Starptautisks projekts

Cilvēktiesību gids tiek atklāts Ukrainā

2023. gada 22. novembrī tika atklāta Cilvēktiesību Gida platforma Ukrainā. Tā atklāšanas pasākumā piedalījās dalībnieki no dažādām sabiedrības sfērām - studenti, juristi, advokāti, valsts institūciju un nevalstisko organizāciju darbinieki, žurnālisti, augstskolu un uzņēmumu pārstāvji.

Cilvēktiesību Gida atklāšanas pasākumā dalībniekus ar šo iniciatīvu iepazīstināja Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas otrā sekretāre Madara Siliņa, Baltic Human Rights Society vadošā pētniece Lolita Buka un Center for Civil Liberties izpilddirektore Oleksandra Romancova.

Center for Civil Liberties izpilddirektore Oleksandra Romancova, projekta eksperts Vjačeslavs Lihajevs un Gida koordinatore Jevgeņija Kubaha piedalījās diskusijā par cilvēktiesību lomu Ukrainā un pārstāstīja par Gida nozīmīgumu sabiedrībai un tā pielietošanas iespējām. Diskusijā dalībnieki apsprieda aktuālus cilvēktiesību pārkāpumu jautājumus Ukrainā un izglītības nozīmi īstermiņa un ilgtermiņa perspektīvā. Pēc diskusijas dalībnieki iesaistījās praktiskā aktivitātē, izmantojot  Cilvēktiesību Gidu un tajā pieejamos tiešsaistes izglītojošos rīkus gan ukraiņu, gan angļu valodā.

Dalībnieki iepazinās ar Gida struktūru un tā lietotājam draudzīgajām funkcijām, dalījās ar savu pieredzi un atsauksmēm. Visi bija vienisprātis, ka Gids ir būtisks instruments cilvēktiesību pašizglītībai dažādām mērķa grupām. Izglītības tiesībsargs Serhijs Horbačovs augstu novērtēja Gidu, sniedzot ieteikumus par tās satura tālākām pilnveidošanas iespējām.

Cilvēktiesību Gids ir pirmais ukraiņu-angļu valodas resurss pašizglītībai par cilvēktiesībām. Tas piedāvā iespēju iepazīt tiesību avotus, tiesu praksi un citus noderīgus resursus, kā arī uzzināt, kur saņemt atbalstu situācijās, kad cilvēktiesības var tikt pārkāptas. Ukrainas Cilvēktiesību Gids ir pieejams vietnē www.rights.in.ua, kā arī kopējā Eiropas platformā humanrights.guide.

Turpmākajos Gida disseminācijas pasākumos Ukrainā tiks pārrunātas tā tēmas, pielāgošana notiekošajam valstī un risinājumi dažādām ikdienas dzīves situācijām. iesaistot interesentus, sākot ar tiesību zinātnes studentiem līdz cilvēktiesību aizstāvjiem un valsts institūciju pārstāvjiem.

Mēs esam pateicīgi visiem atbalstītājiem un dalībniekiem, kas devuši ieguldījumu Cilvēktiesību Gida veiksmīgā integrēšanā Ukrainā.

Cilvēktiesību Gidu Ukrainā izveidojušas nevalstiskās organizācijas Baltic Human Rights Society un 2022. gada Nobela miera prēmijas laureāts - Ukrainas organizācija Center for Civil Liberties ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas finansiālu atbalstu attīstības sadarbības projekta “Iekļaujoša cilvēktiesību izglītība – ceļš uz labu pārvaldību un demokrātisko līdzdalību” ietvaros.

Papildus informācija un atbalsts:
Center for Civil Liberties Facebook ieraksts;
Human Rights Guide Facebook ieraksts;
Raksts par atklāšanas pasākumu CCL mājas lapā.