Cilvēktiesību izglītība

Cilvēktiesību gids Latvijas reģionos

Lai informācija un zināšanas par cilvēktiesībām sasniegtu vairāk Latvijas iedzīvotāju, 2023. gada vasarā tika rīkota Cilvēktiesību gida popularizācijas kampaņa Latvijas reģionos. Tās mērķis bija veicināt sapratni par cilvēktiesību izglītības svarīgumu un Cilvēktiesību gida, kā cilvēktiesību izglītības resursu, izplatīšanu.

Kampaņas galvenais ziņojums bija “Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības”, kas ir ne tikai Latvijas Republikas Satversmes 90. pants, bet arī citāts un ideja, uz kuras ir balstīta Cilvēktiesību gida tiešsaistes pašpalīdzības platforma.

Lai par cilvēktiesībām uzzinātu pēc iespējas vairāk cilvēku Latvijā, sākot ar šī gada maiju un turpinot līdz pat augustam, plakāti tika izvietoti publiskā transporta pieturās sešās Latvijas pilsētās: Cēsīs, Jelgavā, Valmierā, Daugavpilī, Liepājā un Rīgā. Kopā - vairāk nekā 80 plakāti. 

Paralēli Baltic Human Rights Society pārstāvji devās uz vairākām citām Latvijas pilsētām, tai skaitā Saldu, Siguldu un Jūrmalu. Šajās pilsētās tika apmeklētas pašvaldību iestādes, kur tika stāstīts par Cilvēktiesību gidu un tā izmantošanu gan pašvaldības iestāžu ikdienas darbā, gan kā tas var noderēt iedzīvotājiem. Informatīvie materiāli un plakāti tika izvietoti dažādās pašvaldības iestāžu telpās (bibliotēkas, jauniešu centri, izglītības iestādes, bāriņtiesas, sociālie dienesti, informācijas centri u.tml.), kā arī tam paredzētās vietās pilsētā. Papildus tam informācija par Gidu tika nosūtīta elektroniski atsevišķu pašvaldību darbiniekiem.

Gida viesošanās dažādās Latvijas pilsētās tika atspoguļota arī sociālajos tīklos. Tādā veidā tika gūtas atsauksmes no sekotājiem par citām Latvijas pilsētām, kurās iedzīvotāji vēlētos redzēt Gidu un uzzināt vairāk par cilvēktiesībām. Sekotāju interese ir devusi iedvesmu un idejas tālākai darbībai, un Gids drīzumā turpinās ceļu arī uz citām Latvijas pilsētām. Apskati Gida sociālo tīklu profilus: Instagram | Facebook

Cilvēktiesību gidu veido nevalstiskā organizācija Baltic Human Rights Society sadarbībā ar partnerorganizācijām. To finansiāli atbalsta  Ziemeļu Ministru padomes izglītības programma Nordplus, Eiropas Savienības Erasmus+ programma un Aktīvo Iedzīvotāju fonds, un tam piešķirta Latvijas Republikas tiesībsarga un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas patronāža.